StephenKing.cz
Vítej :-)

Jestli ses čirou náhodou dostal/-a na tuto stránku, tak se nelekej, výsledek bude nejspíš vypadat trochu jinak.

V současné době probíhá "stavba" tohoto webu takzvaně za pochodu (jak jen nám to volný čas dovoluje) a každou chvíli se objevují nové (byť třeba jen drobné) funkce. Neštkej tedy nad tím, že se kolem nějaké sekce dlouho nic neděje - je to prostě jen proto, že na ni ještě nepřišla řada, nebo se na ní dějí změny pouhým okem ne rozpoznatelné, ale přesto ne bezvýznamné :-)))

Nápady, návrhy a náměty přivítáme, pište na admin(zavináč)stephenking(tečka)cz :-)

PS: hledá se třeba i začínající programátor na pokračování tvorby webu :-)


Aktuality:
BĚH O ŽIVOT. Prakticky všichni (no asi opravdu všichni) fanoušci a možná i ti druzí znají tento román pod jeho kdysi nepřeloženým názvem Running Man. Volně přeloženo jako běžící muž, pod kterým lze najít i na svou dobu dobrý film s Arnoldem Schwarzeneggerem (i když King ho zrovna moc nemusí). V novém českém překladu od Ivana Němečka (předtím v Melantrichu od G.Gössela) je běh o život možná i výstižnější. Sci-fi z nedaleké budoucnosti, kde je svět líčen jako temný a industriální velmi podobný totalitnímu systému. Televize tu hraje velkou roli jako zprostředkovatel brutálních soutěží, z nichž nejznámější je právě Běh o život. A jejím hlavním aktérem se stane i hlavní hrdina, Ben Richards V zoufalé snaze sehnat peníze na léky se však velmi rychle probere do reality, jak to ve skutečnosti v této divné hře chodí. Pronásledují ho nejen profesionální lovci, ale i udavači z řad samotných diváků. Ben Richards se velmi rychle přizpůsobí drsným pravidlům, protože jen podobnými nevybíravými prostředky může dorazit do cíle živý.
Román je od filmu poněkud odlišný, není tak komerční a nemá takový happyend. Proč taky.
NESPAVOST. Nové vydání starého dlouhého románu (pův. Melantrich), který se už špatně sháněl, udělalo určitě kingovcům radost. Hlavní hrdina nemůže v poslední době moc spát a mívá vidiny. Jen si není moc jistý, jestli jsou to opravdu halucinace, nebo trochu pokřivená realita. Navíc jako čerstvý vdovec se jen těžko smiřuje s tím, co právě prožívá. Naše dobře známé Derry vydává zase jedno ze svých skrytých tajemství zahalené do černého mraku.
Více najdete v sekci Knihovna/Knihy.Co se děje na webu:
Sekce Knihovna, podsekce Knihy naplněna o zatím vydané (a nalezené) knihy spolu s jejich obaly. Najdete zde jak překlady, tak různá vydání, komentář redakce. Průběžně doplňujeme nové dotisky, případně nové recenze. NOVINKA: HODNOCENÍ :-) Od teď již můžete sami hodnotit díla i dílka od našeho mistra, stačí prostě jen vyplnit procento. Obecně je hodnocení založené na tom, že 0% znamená naprostý brak, 100% znamená suprrrrr kniha,film apod.
ra Do podsekce Filmy byly rovněž doplněny zatím uvedené filmy jak v USA, tak u nás. Najdete zde taky filmařskou posádku s odkazy na ČSFD případně i na Imdb.
Brzy očekávejte recenzi na 8 dílnou TV sérii podle povídek v režii několika různých režisérů. Povídky jako Pitevní sál č.4 nebo Crouch End jsou hodně vydařené :o)
Změnili jsme trochu design seznamu filmů a přidali sloupec hodnocení v procentech.
A stejně jako v sekci Knihy můžete hodnoti a třídit seznam filmů podle českého i originálního názvu, taky podle roku natočení a samozřejmě podle ohodnocení.
Podsekce Povídky je již také naplněna, spolu s odkazem na knihy.

S tím souvisí i seznam všech možných postav, které budu postupně naplňovat spolu s odkazy na knihy, povídky a filmy. Takže to vypadá, že se budu muset pustit do čtení všech těch skoro 50ti knih, co doma od Kinga mám :o)
Do podsekce Postavy postupně vcházejí jednotlivé postavy z Kingových románů. Jsou to především postavy hlavní, či důležité vedlejší, které ovlivňují příběh. Ke každé z nich je připojená menší charakteristika a samozřejmě seznam knih a povídek, (a později i filmů), kde všude spřádaly své plány a osudy.
Sekce Katet obsahuje Fórum. Při najetí myší na sekci se změní právě ono slovíčko Katet na Fórum. V současné době jsou zde zadána jednotlivé vstupní témata, abychom rozprodili diskusi, takže budeme rádi, když budete příspívat nejen do nich, ale založíte si i svá vlastní témata a v nich si pokecáte dle libosti.
Systémů přihlášení a seznam uživatelů je již hotov, ale protože jsme využili nástroj na vytváření fóra, bude fungovat přihlášení trochu jiným způsobem, bude tedy propojené se samotnou databází. Ti z Vás, co jste se již zaregistrovali, hlavu vzhůru, dostane info email, jak postupovat, aby se obě sekce spojily. Pak již hurá k novým debatám.
Přihlášení již funguje, stejně tak registrace a odhlášení, a samozřejmě změna hesla :o)
Pokud si navíc kliknete na záhlaví našich stránek, vždy se vrátíte zpět na tuto úvodní stránku.
Sledujte tedy tuto stránku, ať máte novinky z naší práce. :o)
© 2007 - 2009 anmiki & HPLovecraft | optimalizováno pro Firefox 2.0+, rozlišení min. 1024x768